Kdo jsem

Jsem DJ MARTIN PALLA, hudební mág a průkopník, zakladatel projektu Ecstatic Dance RITUALS (2022).

Hudba a tanec jsou pro mě nejen koníčkem, ale i životním posláním. Ecstatic Dance je pro mě splněním mého snu, mohu díky němu propojit všechno, co jsem se na své cestě naučil a prožil. Tvorba a mixování hudby, spontanní tanec, hraní na živé nástroje, šamanismus, zpěv a setkávání se s inspirativními lidmi – to vše je pro mě zdrojem radosti a hloubky.

Moje DJská kariéra začala už v roce 2005. Tehdy jsem hrál techno a minimal, postupně jsem se potom přeorientoval na melodický Liquid Drum & Bass. Klubový život, kde se lidé opíjí a nezajímají se o hudbu, mi ale přestal dávat smysl, a tak jsem si dal několik let pauzu, dokud jsem neobjevil DJ MOSE. To byl pro mě velký obrat, protože jeho hudba byla něco úplně nového a silně mě oslovila. Byla to hudební změna, která mě přitáhla, okamžitě jsem věděl, že to je ta správná cesta. Silně jsem si přál, abych mohl hrát takovou hudbu i já, a to se mi brzy splnilo.

Stále hledám novou hudbu a zkouším různé kombinace. Zvukové vibrace mají úžasnou schopnost, dokážou léčit a uzdravovat. Hudba v nás probouzí různé emoce, je to univerzální jazyk, kterým se dorozumíme všichni. Ecstatic DJ je vypravěčem hudebních příběhů, průvodcem na cestě tance, meditace a vnitřních procesů.

Každý taneční zážitek je jedinečný, originální a naprosto nový.

Skladby pečlivě vybírám několik dní, skládám je za sebou jako příběh – taneční cestu, která tě provede tancem tvé duše. Mé hudební cesty jsou velice pestré, dynamické, plné překvapení a emocí, divokých rytmů, ale také klidných a povznášejících částí, které jako celek působí na mnoha úrovních (vědomých i podvědomých).

Vnímám v tom jakýsi prazáklad z naší dávné minulosti, který nás všechny spojuje. Rytmy bubnů a šamanství jsou univerzálním jazykem, smyslem, naplněním a vyživením se, znovu napojením na svou podstatu.