Jak vznikají mé taneční cesty?

Jak vznikají mé taneční cesty?

Když připravuji taneční cestu je to pokaždé úplně nová výzva. Navnímávám si prostor a příležitost pro kterou budu hrát, lidi, energii místa, ale i dne – konkrétního data, kdy ji budu naživo hrát a mixovat. Cítím nadšení a někde hluboko uvnitř se začíná rodit koncept, kostra playlistu. Vnímám rytmus pulzující v žilách, melodie tančí, rodí se cesta plná emocí.

Během týdne ke mně přichází inspirace, často i úplně nečekaně. Stává se mi, že se z paměti začnou vynořovat i dávno zapomenuté skladby, které jsem slyšel na festivalech, nebo stojím ve frontě v kavárně a začne tam hrát nová, pro mě zatím neznáma věc. Dost mi pomáhá aplikace Shazam…(umí rozpoznat poslechem název skladby).

Často také poslouchám mixy jiných interpretů na YouTube a vybírám z nich tracky, které mě něčím zaujmou. Mnohokrát se mi také stalo, že jsme se dívali na film a hudba v něm byla tak poutavá, že jsem ji použil do taneční cesty.

Je to ponor do moře hudby, z něj vychytávám ty nejzajímavější kousky pro konkrétní příležitost. Prozkoumávám alba, objevuju nové umělce, naslouchám starým favoritům. Hledám skladby, které rezonují s tématem – svoboda, propojení, ponor do sebe sama, extáze a radost. Vybírám rytmy, které vás roztančí a melodie, které pohladí duši.

Dělám si poznámky, ukládám si odkazy, každá skladba je jako dílek skládačky. Tak vznikne seznam asi čtyř hodin hudby, někdy i více! V dalším kroku z toho vykrystalizují dvě a půl hodiny toho nejlepšího.

Přichází proces komponování skladeb za sebe, tak aby se cesta plynule vyvíjela. Úvodní intro, pomalejší rozjezd zpravidla 80bpm. Je důležité aby se k sobě skladby hodily a navazovaly jedna na druhou. Pečlivě skládám dohromady části příběhu, energii a náladu, kterou to celé nese a utváří. Tanec graduje k extatickému vrcholu, má několik poloh, klidnějších části, části taneční a divočejší. Baví mě překvapovat…Někdy zakomponuju i českou hudbu.

Může se objevit i neočekávaná překážka. Dvě skladby, které se zdály perfektní, najednou neladí. Nezbývá než experimentovat… zkouším různé možnosti a nové kombinace dokud nenajdu ideální řešení.

Proces tvorby playlistu je plný radosti a kreativity. Vkládám do hudby kus sebe, své srdce a duši. Cítím zodpovědnost za to, aby hudba vedla tanečníky na hluboké a smysluplné cestě.

Když je playlist hotový celý si ho doma přehrávám a vnímám jestli jako celek funguje. Dělám poslední úpravy, měním pořadí, něco vyhodím úplně pryč, přidávám to, co mi ještě chybí…

JE HOTOVO!

Ecstatic Dance cesta začíná. Hudba proudí, těla se hýbou, dějí se zázraky na všech úrovních. Vzniká prostor pro svobodu, propojení a extázi. Miluju nadšení lidí, vidím, jak se hudba dotýká jejich srdcí a roztančí jejich duše. V tu chvíli vím, že celý proces a úsilí stáli za to. Jsem šťastný, že můžu být součástí této magické cesty – hudby, která má moc léčit, sílu otevírat a rozšiřovat lidské vědomí nebo jen vyvolat čistou radost.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je ECSTATIC-DANCE-RITUALS-1024x562.jpg.

Kde se příště společně setkáme při tanci?

Ecstatic Dance Rituals

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *