ČTETE KNIHY? MŮŽE VÁM TO ZMĚNIT ŽIVOT.

Proč by měl každý člověk číst knihy?

books 2

Hned na začátku se musím přiznat – nikdy jsem nebyl velkým čtenářem. Ve škole mně čtení připadalo otravné a nudné. Po zdárném zakončení studia střední školy jsem proto zajásal a knihy úplně vytěsnil ze svého života. Myslel jsem, že je to provždy.

Čtení, taková ztráta času! Raději kouknu na televizi, pustím si film nebo zapařím nějakou gamesu na počítači – říkal jsem si jako 18letý puberťák. Je smutné, že naprostá většina lidí má ke knihám podobný vztah…

Teď už vím, jak moc jsem se ve svém názoru mýlil. Trvalo mi to naštěstí jen osm let objevit skutečný potenciál toho, co knihy mohou člověku dát.

 

Bylo mi 26 a narodil se mi první syn. Na podzim toho roku „2012 – KONEC SVĚTA“ kolovaly všude zvěsti, co všechno hrozného se bude dít. Určitě si také vzpomínáte, jak každý řešil katastrofické scénáře, které naprosto přesvědčivě filmaři promítli i do filmu „2012“.

To probudilo moji zvědavost. A možná právě proto se ke mně náhodou dostala zvláštní kniha Carla Johana Callemana „Maysky Kalendář – Průvodce budoucností lidstva“. Nadšeně jsem ji po nocích začal číst. S malým miminkem máte najednou hodně času ke klidnému rozjímání. Přečtení té tučné knihy mi i přesto zabralo několik týdnů. Nebyl jsem ještě knihomol a moje čtecí rychlost tomu odpovídala.

Myšlenky Carla Johana Callemana ve mně probudily touhu znát víc. Pohledy, jakými se díval na svět a celkové dějiny lidstva, byly pro mě úplně nové. V televizi vám tohle nikdo nepoví…

 

Tím jsem začal pomaličku měnit svůj dosavadní ryze materielní světonázor. Jednoduše řečeno jsem si uvědomil, jak může být všechno, čemu jsem do té doby věřil, relativní.

Nadšení a zvědavost rostly. Četl jsem víc. Každá přečtená kniha mi dala nějaký nový pohled, otevřela další proudy lidského vědění. Vědomosti, o kterých se ve školách a vetšinové společnosti moc nemluví.

 

martin

Díky knihám jsem objevil nevyčerpatelný potenciál lidského mozku (Tony Buzan – Používejte Hlavu). Sílu a moc podvědomí (Dr. Joseph Murphy – Moc podvědomí). Uvědomil jsem si, jak moc mě ovládá ego (Eckhart Tolle). Začala mě zajímat i psychologie a filozofie (Stanislav Grof, C. G. Jung). Vliv psychiky a životního stylu na zdraví člověka (Dr. Jan Hnízdil). Otevřel se mi úplně nový svět seberozvoje (Stephen R. Covey – 7 návyků skutečně efektivních lidí). Svět, kde je možné naprosto cokoli. SVĚT BEZ STRESU. SVOBODNÝ SVĚT.

 

 

To je ono, říkám si! Kdo čte, může se vymanit ze strachu a davové hypnózy, která je lidem pouštěna do podvědomí skrze obrazovky televizí. Kdybych měl někomu radit, jak žít beze strachu a depresí, jak si okamžitě zlepšit zdraví, řekl bych mu: vypni televizi! Nečti ani noviny! Tady máš knížku Moc podvědomí od Josepha Murphyho nebo Moc Přítomného Okamžiku od Eckharta Tolleho či bestseller Musela jsem zemřít od Aniti Moorjani. Tyto knihy ti vrátí tvou životní sílu. Dost možná také vyléčí tvou beznaděj a nemoc.

Na čtení je něco svobodného. Posouvá to člověka k větší sebekontrole a většímu sebeVĚDOMÍ. Také mě nikdy při čtení neotravují reKLAMY. Mohu číst pomalu, rychle. Mohu se vracet nebo přeskočit dál. Stále se učím, tím se mi zlepšuje paměť a rozšiřuje slovní zásoba….


book 1

 

V průběhu posledních tří let jsem přečetl zhruba stovku knih! Diky tomu jsem potom začal i trochu psát. Naskytla se mi nabídka udělat recenze na několik knižních novinek nakladatelství Bizzbooks. Dokonce jsem se před nedávnem zaregistroval do místní knihovny. Kdo by to kdy řekl? Já sám bych faktu, že se stanu čtenářem, nevěřil. Tvrdit mi to někdo před pěti lety, měl bych ho za blázna…

 

Benefity čtení – PROČ ČÍST?

 

 • větší svoboda
 • přesnější myšlení a schopnost vyjadřování
 • bohatá slovní zásoba
 • zrychlení čtení
 • navýšení vaší inteligence, váš mozek bude pružnější
 • více nových možností
 • relaxace
 • změna dosavadního způsobu myšlení
 • zlepšení schopnosti soustředění
 • větší paměť
 • vaše děti budou mít ke knihám také kladný vztah
 • můžete se naučit užitečné dovednosti
 • některé knihy vám mohou úplně změnit život
 • nebudete tak snadno zmanipulovatení
 • vědění vám dodá nadhled

 

TAKŽE ČTĚTE! MŮŽE VÁM TO ZACHRÁNIT ŽIVOT. KNIHA JE VÁŠ PŘÍTEL. DĚKUJI ZA NI…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>