Angličtina

Jak se učím angličtinu?

 

English-mapa

Moje myšlenková mapa toho jak se učím anglicky.

 

Založil jsem na Facebooku skupinu English Together >  přidejte se k nám!

 

Umět mluvit plynule anglicky je můj velký cíl, proto jsem se začal v září 2013 soustavně učit. První půlrok jsem se učil jen sám pomocí knih a internetu. Potom jsem přidal individuální lekce s učitelem pro zlepšení konverzace. Učím se prakticky každý den…Ráno vstanu během snídaně udělám několik cvičení v angličtině pro samouky, potom jedu do práce autem v kterém mám CD s angličtinou. Při tom se snažím vše opakovat nahlas, aby se zlepšila moje výslovnost. Možná to působí ze začátku divně…ale mluvit se naučíte jedině mluvením. Nikoliv posloucháním, čtením nebo přeříkáváním si slov v duchu! Proto se snažím využít každé příležitosti, kterou mám abych mohl cvičit a trénovat…V práci během práce na PC poslouchám přednášky v angličtině. Když zaznamenám nějaké pro mě neznámé slovo, hned si ho zapíšu a vyhledám. Pak nalepím na monitor počítače a nechám ho tam viset tak dlouho, až se uloží do mé paměti. Cestou z práce opět poslouchám a vyslovuji…Pak doma dle toho co je naplánováno. Pokud děti koukají na pohádky, koukáme společně na anglickou verzi a během toho se učíme všichni. Večer před spaním při meditaci opakuji vše nové co jsem se naučil….a tak každý den.

Díky tomu dělám obrovské pokroky. Rozumím skoro bez problému, což je na 9měsíců studia myslím hodně dobré. Mluvení je trochu horší, je to tím, že situací kdy mohu mluvit a tím se učit je ze všeho nejméně, proto chci zařadit další hodiny konverzace. V hlavě mi leží nápad domluvit si s někým kdo se taky učí 2x -3x do týdne konverzaci po Skypu – bylo by to výhodné pro obě strany a skvěle by se zlepšila rychlost a plynulost řeči. (pokud to někdo čte a měl by zájem se mnou mluvit anglicky napište na elektro.smart@seznam.cz  – určitě se domluvíme)

 

Mám pro vás jeden tip.

Pokud máte malé děti, které rády koukají na pohádky a vy na ně koukáte s nimi zkuste PEPPA PIG v angličtině! Skvěle se tím procvičuje Vaše angličtina a děti se tak naučí jak zní jiný jazyk, což je pro ně také velmi prospěšné.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>